Astrid Keller (Ewa Sobczak) jest znaną niemiecką dziennikarką. Nieoczekiwanie w jej domu pojawia się obca kobieta – Elizabeth Haenckel (Ewa Sobiech) – która podaje się za bliską przyjaciółkę jej ciotki mieszkającej od lat w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadza z Astrid rozmowę na temat przeszłości. Stonowana początkowo wymiana zdań z czasem nabiera dramatycznego charakteru. Elizabeth podaje różne wersje wydarzeń z życia członków rodziny Astrid. Które z nich są prawdziwe i kim naprawdę jest Elizabeth Haenckel? Niezwykła dama w tajemniczy sposób znika, zostawiając rozmówczynię w rozterce. Astrid nie jest już pewna niczego – ani swojej tożsamości, ani przeszłości. Wszystko okazuje się być względne, nawet własny życiorys.

Czytanie sceniczne sztuki Andrzeja Niedoby „Kim pani jest?”
Ewa Sobczak, Ewa Sobiech (aktorek Teatru Współczesnego w Szczecinie)

Dyskusja
Kamila Paradowska, Ewa Sobczak, Ewa Sobiech