Spotkanie odbędzie się wokół tematów jubileuszowego numeru czasopisma „Więź”, który poświęcono w głównej mierze zagadnieniom populizmu, postpolityce oraz wydarzeniom marca 1968 roku. Współczesna polityka coraz mocniej przypomina teatr, którego aktorzy nie mają skrupułów, by angażować silne emocje w miejsce debaty i kultury dialogu. Rzeczywistość polityczną Europy i świata zalewają fale nacjonalizmów, potęgowane cynicznym marketingiem politycznym. Rocznica marca 1968 i przypomnienie roli antysemityzmu w politycznej grze oraz jego skutków mogą okazać się ważnym i interesującym kontekstem dla rozumienia współczesnego języka polityki i konsekwencji jego przemian.

Secesja Café, al. Papieża Jana Pawła II 19/1

Marzec 1968. Populizmy i polskie strachy. Dyskusja wokół najnowszego numeru „Więzi”
o. Maciej Biskup, Sebastian Duda, Zbigniew Nosowski, Michał Paziewski
Prowadzenie: Bogdan Balicki