Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Laureat Literackiej Nagrody Nobla 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.

Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu jak mało kiedy. Zespół dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie znajdują się muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Płyta zespołu dylan.pl „Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru”, nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz), ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

Dylan.pl tworzą: Jacek Wąsowski – gitara, Filip Łobodziński – gitara, wokal, Marek Wojtczak– bas, Krzysztof Poliński – instrumenty perkusyjne, Tomasz Hernik – akordeon, puzon, instrumenty klawiszowe.
Od momentu premiery płyty (marzec 2017) zespół zagrał szereg koncertów w domach kultury, teatrach, klubach oraz na festiwalach (Malta w Poznaniu, Jarocin, Targi Dominikańskie w Gdańsku).

Klub Hormon, ul. Monte Cassino 6
18.00

Współorganizatorem koncertu jest Dom Kultury Słowianin w Szczecinie

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 12 marca 2018 w DK Słowianin (ul. Korzeniowskiego 5) oraz w Muzeum Narodowym w Szczecinie-Muzeum Tradycji Regionalnych (ul. Staromłyńska 27) .