Pokaz filmu „Na wschód od Timszel”

Film zbudowano na podstawie wcześniejszych realizacji autora, które powstawały od roku 2000. Najwcześniejsza z nich relacjonuje wizytę starszego Niemca w rodzinnym domu, opuszczonego przez jego rodzinę w 1945 roku. W innej syn niemieckiego rybaka opowiada o tym, jak na starość ponownie zamieszkał w swoim miasteczku, w którym mieszkał w dzieciństwie, a które dziś ma polską nazwę. Jest jeszcze pastor, syn pastora, który odnajduje własną chrzcielnicę w miasteczku, o którym mówi: „meine nie meine”. I Niemka, która jako dziecko w powojennym Szczecinie służyła u Żydów. „Na wschód od Edenu wygnał Pan występnego Kaina” – mówi Księga Rodzaju. Gdzieś na pograniczu kultur czai się zło i tkwi potencjalna możliwość wyboru dobra.

Reżyseria: Grzegorz Fedorowski
Scenariusz: Grzegorz Fedorowski